МОН презентовано спрощені програми для 4 класу

Міністерством освіти і науки оприлюднено Проект нової редакції програм для 4 класу, що розроблені робочою групою фахівців з метою розвантаження навчальної програми для початкової школи. До групи увійшли науковці, вчителі-практики, психологи, експерти з освітніх питань.

У Міністерстві освіти зазначають, що спочатку запропоновано проект розвантажених програм для 4 класу, оскільки найближчим часом буде оголошено конкурс оригінал-макетів підручників саме для учнів 4 класу.
Робота над розвантаженням програм для 1-3 класів буде завершена до 1 березня 2015 року.
Робочою групою також оприлюднено перелік змін, що внесені до навчальної програми з української мови для 4 класу.
З проектами документів можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки за наступним посиланням.
Пропозиції та зауваження можна надсилати за адресою: alyonaminua@ukr.net.
Як відомо, у Міністерстві освіти та науки було вирішено розвантажити навчальні програми для початкової школи через їх надмірну ускладненість.

За словами заступника міністра освіти Павла Полянського, через надмірне та ні науково, ні дидактично не виправдане навантаження у школі, діти втрачають мотивацію до навчання, а вчителі – до викладання.


Заклади освіти мають посилити заходи безпеки

Міністерство освіти і науки доручило регіональним департаментам освіти і науки, професійно-технічним та вищим навчальним закладам, що належать до сфери управління МОН, довести до відома керівників дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, структурних підрозділів ПТНЗ та ВНЗ заходи щодо забезпечення безпеки під час навчально-виховного процесу. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.

Зокрема, у навчальних закладах має бути проведений комплекс заходів з організації і забезпечення збереження життя та здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу у закладах освіти.

Також навчальні заклади мають постійно проводити роз'яснювальну роботу з вихованцями, учнями, студентами, працівниками навчальних закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів, учасників бойових дій у зоні АТО, волонтерів щодо правил поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.

Серед учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників будуть розповсюджені пам'ятки із правил поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами. Відповідні інформаційні матеріали з питань безпеки можна знайти на сайті МОН за посиланням www.mon.gov/ua/hotline.

У рамках здійснення заходів безпеки у місцях перебування учнівської молоді, навчальним закладам також доручено обмежити доступ на свою територію осіб, які не задіяні в проведенні навчально-виховного процесу, та посилити контроль за недопущенням внесення до приміщень навчальних закладів вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть становити загрозу здоров'ю і життю дітей та працівників.

Також, за сприяння батьківської спільноти, громадськості, волонтерів має бути посилена охорона навчальних закладів, особливо в регіонах з підвищеним ризиком екстремістських та терористичних проявів.

У разі виявлення у навчальних закладах та на прилеглих до них територіях зброї, боєприпасів, вибухових речовин мають бути оперативно поінформовані силові та інші структури.


ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В 2014/2015 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ "УКРАЇНА -ЄДИНА КРАЇНА"

Міністерство освіти і науки України ( лист від 16.06.2014 №1/9-318 "Про тему Першого уроку в 2014/2015 навчальному році") рекомендує  розпочати 1 вересня 2014 новий навчальний рік Першим уроком на тему "Україна - єдина країна"


МОН визначено структуру 2014/15 навчального року

Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації щодо навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та структури 2014/2015 навчального року.

В освітньому відомстві наголошують, що відповідно до законодавства, структуру навчального року мають встановлювати загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою.

У наступному навчальному році міністерство рекомендує організувати навчальні заняття за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 26 грудня, ІІ семестр – з 12 січня до 29 травня.

Осінні канікули рекомендовано провести з 27 жовтня до 2 листопада, зимові - з 29 грудня до 11 січня, весняні - з 23 до 29 березня.

Навчальний рік випускників початкової, основної та старшої школи буде завершено проведенням державної підсумкової атестації.

Шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться у вигляді підсумкових контрольних робіт з 12 до 21 травня з трьох предметів: читання, української мови та математики.

Державна підсумкова атестація дев’ятикласників відбудеться у період з 1 до 8 червня. Випускники шкіл складуть шкільні іспити з 22 до 28 травня.

Головною новацією державної підсумкової атестації у 2014/15 навчальному році стане скорочення кількості іспитів в учнів 9-х класів з 5-ти до 3-х, а також відмова від обов’язкових збірників завдань ДПА для учнів шкіл.

Отже, державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Вручення документів про освіту Міністерство освіти рекомендує провести для випускників 9-х класів 10 – 11 червня, 11-х класів – 30 – 31 травня.

Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади прийматимуть самостійно.

Також Міністерством освіти і науки надано рекомендації щодо розроблення робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на 2014/2015 навчальний рік.

Докладно про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів, а також розроблення робочих навчальних планів шкіл див. у листі МОН "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року" від 11.06.14 року.


Download
Робочий час педагогічних працівників
Робочий час педагогічних працівників.doc
Microsoft Word Document 29.0 KB